6 مرداد 1398 بدون نظر مقالات

تعبیر پزشکی یک زیرمجموعه از خدمات تفسیری عمومی است که متشکل از ارتباطات در میان کارکنان مراقبت های بهداشتی و بیمار و خانواده آنها و یا در میان کارکنان مراقبت های بهداشتی است که زبان های مختلف را می گویند، که توسط یک مترجم تسهیل می شود، معمولا به صورت رسمی تحصیل کرده و واجد شرایط برای ارائه چنین خدمات ترجمه می باشند. در بعضی شرایط کارکنان پزشکی که چند زبانه هستند، ممکن است بخشی از وقت را به عنوان اعضای بانک های زبان داخلی شرکت کنند. بسته به شرایط خاص کشور / ایالتی، مترجم اغلب ملزم به داشتن برخی از دانش های اصطلاحات پزشکی، روش های معمول، مصاحبه بیمار و فرآیند امتحان است. مترجمان پزشکی اغلب ارتباطات فرهنگی برای افراد (بدون در نظر گرفتن زبان) است که در شرایط بیمارستانی، بالینی یا پزشکی نا آشنا یا ناراحت کننده هستند.

به عنوان مثال، در چین، تا سال 2012 گواهینامه اجباری برای متقاضیان پزشکی وجود ندارد. بیشترین تفسیر در بیمارستان ها در چین توسط پزشکان انجام می شود که در تخصص خود در چینی و انگلیسی (بیشتر) تخصص دارند. آنها در تنظیمات دانشگاهی بیشتر از ارتباطات بین پزشکان و بیماران تفسیر می کنند. هنگامی که یک بیمار نیاز به خدمات زبان انگلیسی در یک بیمارستان چینی داشته باشد، بیمار بیشتر به بیمارستان منتقل می شود و به عنوان یک کارمند در بیمارستان بستری می شود که توسط همکاران خود به عنوان زبان انگلیسی شناخته شده است. کیفیت واقعی این خدمات برای بیماران و یا ترجمه پزشکی برای ارتباطات بین پزشکانی که زبان های مختلف صحبت می کنند، توسط جامعه تفسیری شناخته شده است زیرا مترجمان ناخوشایند در زمینه مراقبت های بهداشتی به ندرت اعتبار بخشی برای ترجمه پزشکی در جامعه پزشکی دریافت می کنند. مترجمان مشغول به کار در تنظیمات بهداشت و درمان ممکن است متخصصین بهداشت متفقین را در نظر بگیرند.

با این حال، در ایالات متحده، ارائه یک مترجم پزشکی طبق قانون ضروری است. عنوان VI از قانون حقوق مدنی سال 1964، تبعیض را بر مبنای نژاد، رنگ و یا منشا ملی در هر برنامه یا فعالیتی که بودجه فدرال یا سایر کمک های مالی فدرال را دریافت می کند، ممنوع می کند. از آنجا که بیمارستان ها به صورت فدرال تامین می شود، این قانون به موجب این قانون برای ارائه یک مترجم حرفه ای به هر بیمار که ممکن است به آن نیاز داشته باشد، مورد نیاز است.


مطالب بیشتر:

Rate this post

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *